O opowiadaniu

W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą. 
Początek dziewiętnastego wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie? 
Tylko że Kayth nie żyje. Kłamstwem zapewniła sobie pobyt na Polach Elizejskich, najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie, i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Jej wychowanek trafia do Erebu, choć ma zaledwie osiem lat, najlepsza przyjaciółka traci rozum, ona sama natomiast nie pamięta nic ze swojego ziemskiego życia. Co więcej, zaczyna otrzymywać wiadomości od tajemniczej postaci, która wydaje się chcieć jej pomóc. Dzięki jej informacjom Kayth znajduje w swej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety, podpisującej się jako A.B, który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. I choć pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się coś wiedzieć na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. 
Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o sobie samej. 
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Czyją córką jest Kayth? Co ukrywa Bóg Nocy?
I, co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Intrygi, przepowiednie, tajemnice.
Witaj w Krainie Hadesa!

11 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie, chociaż nie wiem, skąd wytrzasnęłaś imię Kayth :) - jak to się właściwie czyta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku chciałam, żeby było Fayth (fate = przeznaczenie, faith = wiara), ale później stwierdziłam, że imię Kayth jest lepsze. Sama je wymyśliłam. A czyta się tak samo jak Kate (:

   Usuń
  2. Cieszę się, że sugerujesz się znaczeniem imienia, jest to dla mnie bardzo ważne w różnych opowiadaniach. Kayth.. Fajnie to wymyśliłaś :)

   Usuń
 2. Trafiłam tu przypadkowo, jednak widzę, że opowiadanie zapowiada się ciekawie ;) W wolnym czasie muszę nadrobić zaległości w czytaniu Twoich wypocin :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się spodoba (:

   Usuń
 3. Wiesz co ... Tak naprawdę nie czytałam "o opowiadaniu" przed przeczytaniem prologu i z tego powodu się cieszę. Nawet nie wiedziałam, że zdradzasz tutaj tajemnicę, że Kayth jest duchem, a to jedna z najbardziej zaskakujących rzeczy w tym opowiadaniu (a przynajmniej do momentu, do którego Olusia doszła) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak to? Przecież to było powiedziane już na początku pierwszego rozdziału :D

   Usuń
  2. Wiem, wiem, ale byłam zaskoczona czytając pierwszy rozdział i właśnie dlatego się cieszę, że wcześniej nie przeczytałam tej zakładki ;)

   Usuń
  3. Aha :D Niestety, siłą rzeczy muszę spoilerować zawartość pierwszych rozdziałów, bo inaczej trudno byłoby zrobić opis opowiadania (:

   Usuń
  4. No rozumiem :) Ciężko by było napisać opis opowiadania bez spoilerów ;)
   Weny, czasu i cierpliwości ci życzę ;) Ja na razie totalnie nie mam czasu czytać, więc powodzenia. Kiedyś nadrobię ;)

   Usuń
 4. Witaj! ;)
  Dodam kom. w tej zakładce, bo nie bardzo wiem, w jakiej innej mogę to zrobić. Jestem stażystką na Krytyce Dla Odważnych, gdzie zgłosiłaś Krainę do oceny u Marixy M. Piszę z zapytaniem, czy oceną Twojego opowiadania mogłabym się zająć ja?
  Zła Kurayami będzie kusić: Mój staż kończy się za miesiąc, więc w tym czasie ocena pojawi się na pewno, więc plus jest taki, że poczekasz na ocenę dużo krócej. ;)
  Jeśli nie masz nic przeciwko, bądź też masz, napisz do mnie, najlepiej na mojej podstronie: iamkurayami.blogspot.com. Czekam na odpowiedź i mam nadzieję, że będzie pozytywna, bo jak tylko przejrzałam kolejkę Marixy, z której wykopać się nie może, od razu zapragnęłam przeczytać Twojego bloga, ponieważ bardzo odpowiada mi jego tematyka. ;)
  Pozdrawiam,
  Kurayami

  OdpowiedzUsuń

Potępieni

Layout by Mei [GG - 49144131]. Google Chrome, 1366x768.